Brugerværktøjer

Webstedsværktøjer


modeprogram

Mødeprogram

Klubmøder starter hver tirsdag kl. 18.45, men normalt begynder aktiviteterne først kl. 19.30, for at give alle medlemmer mulighed for at deltage.

Mødeplan for NFK 2019 - 2020

2019

3. september Bankospil

10. september Bytte og Tombola-aften

17. september Klubauktion - gæster er velkomne

24. september Bytte- og quizaften

1. oktober Auktion v/ Poul Simonsen

8. oktober Miniforedrag

15. oktober Klubbens lotteri

22. oktober Klubauktion - gæster er velkomne

29. oktober Bytte- og quizaften

5. november Skrammelauktion

12. november Foredrag v/Erik Hansen „Rusland 1909 udgaven“

19. november Klubauktion- gæster er velkomne

26. november Bornholmske postkort v/ Poul Thaarup

3. december Årets filatelist

10. december Juleafslutning med bankospil

2020

7. januar Bankospil

14. januar Klubauktion - gæster er velkomne

21. januar Bytte og Tombola-aften

28. januar Auktion v/ Henrik Jensen

4. februar Bytte- og quizaften

11. februar Vis mig din samling

18. februar Klubauktion - gæster er velkomne

23. februar Årets Frimærkemesse, Gl. Ridehus Grønnegade

25. februar Miniforedrag

3. marts Skrammelauktion

10. marts Bankospil

17. marts Klubauktion - gæster er velkomne

24. marts Auktion v/Kenneth Nielsen

31. marts Klubauktion - gæster er velkomne

7. april Foredrag/ Poul Høj „Julemærker, postkort mv.“

14. april Bytte- og quizaften

21. april Vis mig din samling

28. april Generalforsamling

Ændringer i programmet kan forekomme

Ældre mødeplaner

Efterår 2017

  • 05.09 Bankospil
  • 12.09 Bytteaften
  • 19.09 Klubauktion. Gæster er velkomne
  • 26.09 Foredrag v/Ole Hansen „Hvad samler vi på“
  • 03.10 Foredrag om reklamemærker v/Erik Dalsby
  • 10.10 Alm. auktion og hollandsk auktion v/Dion Bagger
  • 17.10 Foredrag om påtegninger på gl. breve v/Ole Maintz
  • 24.10 Bytte- og Tombola-aften
  • 31.10 Klubauktion. Gæster er velkomne
  • 07.11 Skrammelauktion
  • 14.11 Klubbens lotteri
  • 21.11 Bytte- og Tombola-aften
  • 28.11 Auktion v/Henrik Jensen
  • 05.12 Årets filatelist og klubauktion
  • 12.12 Juleafslutning med bankospil

Forår 2018

  • 02.01 Bankospil
  • 09.01 Hollandsk auktion v/Finn Petersen
  • 16.01 Klubauktion. Gæster er velkomne
  • 23.01 Bytte- og Tombola-aften
  • 30.01 Bytteaften
  • 06.02 Foredrag v/Søren Petersen
  • 13.02 Klubauktion. Gæster er velkomne.
  • 18.02 Årets store byttedag.
  • 20.02 Quiz v/Poul Taarup
  • 27.02 Bytteaften
  • 06.03 Skrammelauktion
  • 13.03 Bankospil
  • 20.03 Quiz
  • 27.03 Auktion v/Kenneth Nielsen
  • 03.04 Bytteaften
  • 10.04 Auktion v/Leif Rasmussen
  • 17.04 Quiz v/Ole Hansen
  • 24.04 Ordinær Generalforsamling og dagsorden ifølge vedtægter.

Efterår 2018

  • 04.09 Bankospil
  • 11.09 Bytteaften
  • 18.09 Klubauktion (gæster er velkomne)
  • 25.09 „Lolland-Falster på mærkerne“ v/Bjarne Lund Hansen
  • 02.10 Auktion v/Poul Simonsen
  • 09.10 Klubauktion (gæster er velkomne)
  • 16.10 „Frankeringsmaskinstempler“ v/Ole Hansen
  • 23.10 Miniforedrag „Hvad samler vi på“
  • 30.10 Auktion v/Kenneth Nielsen
  • 06.11 Skrammelauktion
  • 13.11 Klubbens lotteri
  • 20.11 Tombola- og bytteaften
  • 27.11 „Julens melodier i filateliens verden“ v/Thommy Jeppesen
  • 04.12 Årets filatelist og bytteaften
  • 11.12 Juleafslutning med bankospil

Forår 2019

  • 08.01 Bankospil
  • 15.01 Tombola og bytteaften
  • 22.01 Quiz v/John Jensen
  • 29.01 Auktion v/Henrik N. Jensen
  • 05.02 Foredrag v/Søren Petersen
  • 12.02 Klubauktion (gæster er velkomne)
  • 17.02 Store byttedag på Grønnegade kaserne
  • 19.02 Bytteaften
  • 26.02 Quiz v/Ole Hansen
  • 05.03 Skrammelauktion
  • 12.03 Bankospil
  • 19.03 Miniforedrag „Hvad samler vi på“
  • 26.03 Klubauktion (gæster er velkomne)
  • 02.04 „Tyskland i Kina“ v/Svend Erik Jensen
  • 09.04 Klubbens lotteri
  • 16.04 Klubauktion (gæster er velkomne)
  • 23.04 Foredrag v/Peter Brander „Danske essays“
  • 30.04 Generalforsamling
modeprogram.txt · Sidst ændret: 2019/05/07 21:45 af admin